صفحه 1 از 661 1231151101501 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 6604

موضوع: مذاکرات هسته ای با 1+5

 1. #1

  تاریخ عضویت
  اسفند ۱۳۹۰
  شماره عضویت
  2
  عنوان کاربر
  مدیریت آدان تحلیل
  میانگین پست در روز
  1.85
  نوشته ها
  3,947
  لایک کرده
  8400
  لایک شده
  1861
  سپاس ها
  22,718
  سپاس شده 88,811 در 4,074 پست
  ميزان امتياز
  5673
  Array

  مذاکرات هسته ای با 1+5

  واکنش شاخص های بورس پس از مذاکرات هسته ای با 1+5 چیست؟  مثبت یا منفی؛ مسئله این است. این عبارتی است که این روزها در محافل کارشناسی و تحلیلی فعالان بازار سهام درباره رویکرد شاخص های بورس پس از پایان مذاکرات هسته ای چهارشنبه هفته آینده ایران با قدرت های غربی به چالش کشیده می شود. نگاهی به پیشینه گفتگوهای مقامات سیاسی و امنیتی ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی و یا قدرت های غربی نشان می هد، پس از حصول نتایج امیدوار کننده و یا دست خالی بازگشتن هر دو طرف از میز مذاکره، نماگرهای بازار سهام همسو با آن، گرایش های صعودی یا نزولی به خود گرفته اند.
  این مهم اکنون به نحو دیگری در پیش بینی ها رخ نمایی می کند، بطوریکه عده ای از کارشناسان با مثبت ارزیابی کردن نتیجه مذاکرات هسته ای در پیش رو، حرکت بازار سهام در مدار صعودی را از فردای نشست بغداد انتظار دارند اما در مقابل عده ای با اعتقاد به نزول بازار ارز از بابت حصول نتایج امیدوار کننده در این دور از گفتگوها، وضعیت فرسایشی را برای معاملات سهام ارزیابی می کنند. این میان سوال اینجاست که بازار معاملات سهام این بار در کدام جهت سوق پیدا خواهد کرد؟ یا در صورت مثبت بودن نتیجه مذاکرات، رویکردی صعودی در بورس شکل خواهد گرفت و یا برعکس با تبعیت از نوسان بازار ارز، حرکت خود را سازمان دهی خواهد کرد؟ آیا این احتمال وجود دارد که نماگرهای بازار سرمایه واکنشی بر خلاف انتظار را به نمایش بگذارند؟ در این باره یک کارشناس ارشد بازار سرمایه، مدیر پرتفوی سرمایه گذاری و کارگزار فعال در بازار سهام به این پرسش ها پاسخ می دهند.

  سیاست بر نوسان دلار می چربد

  سعید شیرزادی در گفتگو با خبرنگار ما افت بازار ارز از بابت حصول نتایج مثبت مذاکرات هسته ای در هفته آینده را پیش بینی می کند و می گوید: در صورت وقوع چنین رخدادی، بازار سهام مجبور به افزایش یک تا دو واحدی نسبت قیمت بر درآمدی خود خواهد بود. مدیر عامل شرکت کارگزاری امین آوید با اعتقاد به اینکه در حال حاضر دورنمای اخبار سیاسی برای بورس از چربش بیشتری نسبت به نوسان بازار ارز برخوردار است، خاطر نشان می کند: نیاز صنایع صادراتی و وارداتی به آرامش و ثبات سیاسی، فاکتور اساسی برای بهینه شدن رویه های تأمین مالی از منابع داخلی و خارجی بوده و حال آنکه نوسان موجود در بازار ارز در مقابل اخبار مشابه، چندان تأثیر پذیر نیست و از سیاست های دیگری تبعیت می کند.

  نهایت نرخ ارز در ایران و جهان
  پیش بینی قیمت حداقلی دلار در سطوح 1400 تومانی از نظر این فعال بازار سرمایه در حالی عنوان شد که وی با اشاره به روند تورم داخلی و جهانی گفت: تورم موجود در ایالات متحده امریکا و لزوم برابری آن با نرخ جهانی دلار و از سویی هدفمندی یارانه ها و رشد شتابان شاخص قیمت مصرف کننده ایران، در نهایت به افزایش بیشتر نرخ این ارز در بازارداخلی منتهی می شود.

  منتظر نقدینگی های جدید باشید
  سعید ذولفقاری اما رویکردی مشابه با نظر شیرزادی درباره جهت گیری نماگرهای بازار سهام در اواسط هفته آینده دارد و می گوید: چنانچه بازار ارز با مثبت بودن نتایج دور دوم گفتگوهای هسته ای در بغداد رو به افول گذارد، می توان امیدوار بود که جریان نقدینگی با شدت بیشتری از بازارهای موازی به سمت بورس سرازیر شود.

  سطوح حمایتی ارز در سال 91
  مدیر عامل شرکت تدبیرگران آتیه ایرانیان با اشاره به پیش بینی نرخ 1226 تومانی دلار در بودجه اغلب شرکت های صادر کننده بورس، اظهار کرد: قاطبه فعالان بازار سهام بر سطوح حمایتی 1400 تومانی تا 1500 تومانی دلار در سال جاری توافق داشته و بر این اساس افت سنگینی را برای سودآوری شرکت ها و یا روند معاملات سهام متصور نیستند.

  توجه به نیمه اول سال 90
  وی می گوید: اینک معامله گران بورس باید به وضعیت شرکت ها در شش ماهه اول سال گذشته که بازار ارز با نوسان شدیدی مواجه بود با دقت بیشتری بنگرند چراکه در آن دوره صورت مصارف ارزی و فروش صادراتی صنایع تأثیر گذار در بودجه اغلب شرکت ها با نرخ 1080 تومانی دلار برآورد شده بود و حال آنکه دامنه این قیمت گذاری اکنون با فاصله بیشتری رو به رو است.

  رشد
  P/E با آرامش سیاسی
  این کارشناس با قطعی دانستن رشد نسبت قیمت به درآمدی کل بازار سهام در صورت بازگشت امنیت و آرامش سیاسی از بابت مذاکرات هسته ای، یادآور شد: این مهم با تلاقی فصل مجامع شرکت های بزرگ بسیار حایز اهمیت خواهد بود. جالب آنکه اغلب شرکت های وارداتی و صادراتی از طرح های توسعه ای برخوردار بوده که در صورت مثبت بودن دورنمای مذاکرات هسته ای در پیش رو و نیز روشن شدن وضعیت مرحله دوم هدفمند سازی یارانه ها و بودجه کل کشور، بطور یقین با استقبال صاحبان نقدینگی جدید در بازار سهام رو به رو خواهند بود.

  فعلاً از تحلیل خبری نیست
  مدیر پیشین سبد دارایی های سرمایه گذاری تجلی سامانه و مهر اقتصاد ایرانیان با برآورد یکساله نرخ 1900 تومانی دلار در بازار ارز، تصریح کرد: در ظاهر با افزایش نرخ ارز، شرکت های صادر کننده از جمله صنایع پتروشیمی در بهترین شرایط سودآوری قرار خواهند گرفت، اما در مورد صنایع وارد کننده تجهیزات و مواد اولیه تا زمانیکه بودجه کل کشور و نتیجه نهایی مذاکرات مشخص نگردد نمی توان تحلیل واقعی را از 9 ماه آینده بورس ارایه کرد. وی در خصوص لزوم اصلاح نسبت قیمت بردرآمدی کل بازار سهام در مقایسه با نرخ بهره بانکی و اوراق مشارکت، گفت: با توجه به فصل مجامع شرکت ها و پیش بینی سودآوری بالاتر برخی صنایع نسبت به سال قبل در بودجه امسال خود، اصلاح پی بر ای (P/E) رخ نخواهد داد و در صورت عدم وقوع اتفاق غیر منتظره ای، تا پایان تیر ماه بازار سهام چهره واقعی تری از آنرا رونمایی خواهد کرد.

  دیدگاهی متفاوت با همه
  محمدیان کارشناس با سابقه ای است که در این گفتگو دیدگاه مفصلی از بابت دورنمای مذاکرات هسته ای و بورس ارایه می دهد و معتقد است: نتیجه مثبت یا منفی دور دوم گفتکوهای هسته ای در بغداد از دو منظر قابل بررسی است. چنانچه بازار ارز داخلی، یک روز پس از حصول نتایج امیدوار کننده مذاکرات هسته ای ایران با غرب با افت قیمت ها مواجه شود، منافع تمامی صنایع صادراتی و وارداتی حاصل خواهد شد.

  تراز تجاری ایران به تمام پرسش ها پاسخ می گوید
  وی از تراز تجاری کشور با خبرنگار ما سخن می گوید و می افزاید: حجم 70 میلیارد تومانی واردات در مقابل ظرفیت 40 میلیارد تومانی صادرات غیر نفتی کشور به هیچ وجه قابل قیاس نبوده و حاکی از تمایل صنایع داخلی نسبت به کاهش نرخ ارز است. در حال حاضر بحران مالی اروپا و وضعیت شکننده اقتصاد جهانی ایجاب می کند تجار و مصرف کنندگان منابع مصرفی کالای خود را با نرخ پایین ارز، خریداری و با همان قیمت نیز اقدام به فروش کالا نمایند که در نهایت تأثیری بر سودآوری آنها بر جای نمی گذارد.


  فزونی تعهدات بردرآمدهای ارزی
  به دیگر سخن آنکه شرکت های عمدتاً صادر کننده مواد خام بورس به دلیل فزونی حجم تعهدات ارزی آنها نسبت به فروش صادراتی محصولات؛ منافع بیشتری از بابت روند کاهش نرخ ارز در کوتاه مدت حاصل می کنند که به مراتب بیشتر از درآمدهای ناشی از تسعیر نرخ ارز است.


  وقتی منافع همه حاصل می شود این فعال بازار سرمایه طرح های توسعه ای و پروژه های در دست اقدام شرکت های بزرگی همچون ملی مس، فولاد مبارکه و گل گهر سیرجان را یادآور شد و افزود: در صنایع پتروشیمی از یک طرف کاهش نرخ خوراک مصرفی از 95 درصد به 90 درصد قیمت فوب خلیج فارس و منتفی شدن عوارض صادراتی پتروشیمی های گازی و از یک سو تحمل هزینه های ناشی از مصارف و بدهی های ارزی در شرکت های سرمایه پذیر خود، بطور حتم با کاهش نرخ ارز منافع بسیاری را کسب خواهند کرد.


  بانک ها بازیگر بازار ارز و طلا محمدیان با بیان اینکه نرخ دلار در بازار ارز داخلی بی آنکه به نتیجه مذارکات وابسته باشد، تابعی از نرخ های جهانی و ذخایر طلایی بانک های کشور است، افزود: دلار از نرخ های فعلی فزونی خواهد یافت چرا که بانک ها طی هفته ای اخیر برای فرار از برچسب ورشکستگی و پاسخگویی به صاحبان سهام خود، ابتدا اقدام به عرضه گسترده ذخایر ارز و سکه در بازار آزاد کردند و اکنون با ارزان شدن قیمت ها مجدد به جمع آوری این منابع نموده اند که در نتیجه دوباره نوسان به این بازار بازگشته است. وی افزود: انتخابات ریاست جمهوری امریکا در پاییز امسال و نگرانی از بابت عدم پیروزی اوباما در دور دوم، باعث شده تا با نوسان دادن خاصی به ارزش جهانی دلار و با هدف حمایت از اقتصاد اروپا و حتی اقتصادهایی همچون چین و هند، پول ملی خود را تا حدودی تضعیف نماند. از اینرو نقش چین و روسیه در زمینه مذاکرات هسته ای کشور نتیجه برد برد را برای ایران و امریکا در صورت رفتار گام به گام دو طرف ایجاد خواهد کرد که در نهایت به نفع اقتصاد جهان خواهد بود. این کارشناس بر اهمیت بالای تأثیرات روانی مذاکرات هسته ای ایران با غرب نسبت به اثرات منطقی آنرا برای اقتصاد داخلی و خارجی تأکید کرد و گفت: به لحاظ روانی، تجار و شرکت های داخلی می توانند در زمینه واردات کالا از این موضوع به نفع خود بهره برداری کرده در حالیکه در واقعیت اتفاق خاصی از بابت برچیدن تمامی تحریم ها برداشته نشده است. از سویی مشکل برگشت منابع ارزی و پولی برای شرکت های صادراتی بورس که با هزینه های استهلاک و انتقال تجهیزات مواجه هستند تا حدی بر طرف می شود.


  با نگاهی جدید به بازار بنگردید وی در خاتمه افزود: بررسی بازار سهام از لحاظ نسبت قیمت بردرآمدی منطقی نبوده بطوریکه تفاوت فاحشی از این بابت میان صنایع وجود دارد. در این ارتباط صنایعی همچون فولاد مبارکه یا فولاد خوزستان با وجود رشد سود خالص در چند سال گذشته، نسبت قیمت بردرآمدی بالاتری نسبت به کل بازار داشته اند اما به دلیل رشد و پایداری سودآوری، نرخ بازگشت سرمایه گذاری ها و طرح های توسعه ای همچنان قابل تأکید هستند. در مقابل گروه خودرو سازی به دلیل نسبت پی برای 4 مرتبه ای و واردات بیشتر، چندان قابل توجه فعالان بازار سهام نبوده چراکه از منظر عواملی که گفته شد ناتوان هستند.


 2. #2

  تاریخ عضویت
  اردیبهشت ۱۳۹۱
  شماره عضویت
  39
  عنوان کاربر
  کاربر هزاره
  میانگین پست در روز
  0.55
  محل سکونت
  سرزمین پارس
  نوشته ها
  1,154
  لایک کرده
  4874
  لایک شده
  6650
  سپاس ها
  12,506
  سپاس شده 12,389 در 1,162 پست
  ميزان امتياز
  2263
  Array
  درپی حضور امروز مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در تهران و برداشت های مثبت فعالان بازار سهام از دور دوم مذاکرات ایران و 1+5 در چهارشنبه جاری، شاخص بورس 147 واحد افزایش یافت.
  خبرگزاری فارس: پرش 147 واحدی شاخص بورس در نخستین روز خرداد

  به گزارش خبرنگار اقتصادی فارس، شاخص بورس تهران در شرایطی طی هفته‌های گذشته با افت بیشتر و رشد اندک ارقام در کانال 26 هزار واحدی سیر کرده که در نتیجه سفر امروز آمانو مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران و اعلام وی مبنی بر امکان رسیدن به تعاملی با ایران درباره برنامه هسته‌ای، تلقی مثبت فعالان بازار سهام از دور دوم مذاکرات ایران و 1+5 در چهارشنبه جاری موجب شد تا جو روانی مثبتی بر تصمیم گیری های سهامداران حقیقی و حقوقی حاکم شود.

  ازسوی دیگر افتتاح پتروشیمی اروند بزرگترین زنجیره «پی.وی. سی» جهان توسط رئیس جمهور در ماهشهر و در پیش رو بودن عرضه اولیه سهام هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس، موجب تقویت این موج مثبت در بازار سهام شد.

  به همین دلایل (مخصوصا"برداشت های مثبت هسته ای بورس بازان) بود که سهام بانک های ملت ، تجارت، اقتصاد نوین ،کارآفرین ، سینا ، پاسارگاد و صادرات و شرکت های توسعه معادن و فلزات و نفت و گاز پارسیان با رشد 4 تا بیش از یک درصدی قیمت هرسهم ، زمینه ساز افزایش ارقام شاخص بورس تا 147 واحد آن هم تا ساعت 10 و 45 دقیقه شدند.

  این درحالی است که سهامداران پر ریسک به مانند دفعات قبل و اینچین اقدام به خرید سهام شرکت هایی کرده اند که در صورت قطعی شدن نتیجه مثبت مذاکرات چهارشنبه جاری، وارد صف های خرید نشده و سود مناسبی را هم شناسایی کنند. به همین دلیل آمار معاملات هم نشان می دهد بیش از 172 میلیون سهم به ارزش 57 میلیارد تومان داد و ستد شده نسبت به روزهای گذشته حجم مناسبی است.
  هرگز به بازار اعتماد نکنید

  Smooth Markets Do Not Make Good Traders
 3. 12 کاربر از پست مفید burix سپاس کرده اند .


 4. #3

  تاریخ عضویت
  اردیبهشت ۱۳۹۱
  شماره عضویت
  39
  عنوان کاربر
  کاربر هزاره
  میانگین پست در روز
  0.55
  محل سکونت
  سرزمین پارس
  نوشته ها
  1,154
  لایک کرده
  4874
  لایک شده
  6650
  سپاس ها
  12,506
  سپاس شده 12,389 در 1,162 پست
  ميزان امتياز
  2263
  Array
  آمانو: با ایران به توافق رسیدیم

  یوکیو آمانو، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، پس از بازگشت از تهران اعلام کرد که روز گذشته با ایران درباره مسأله هسته‌ای این کشور به توافق رسیده است.


  به گزارش «تابناک»، وی همچنین اعلام کرد، موضوع دسترسی بازرسان آژانس به مجتمع نظامی پارچین به عنوان بخشی از این توافق تازه با ایران است.


  بنا بر این گزارش، آمانو روز گذشته در سفر فشرده و یک روزه به تهران، با مقامات ایرانی دیدار و گفت‌وگو کرد و دو طرفین، این گفت‌وگو‌ها را سازنده و مثبت ارزیابی کردند؛ اما هیچ کدام از طرفین از قرارشان برای امضای یک توافقنامه سخنی به میان نیاورده بودند.


  اما روز سه‌شنبه در حالی که دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در عراق بود تا روز چهارشنبه مذاکرات خود را با نمایندگان ۱+۵ آغاز کند، مدیر کل آژانس از توافق ایران و آژانس برای امضای یک توافقنامه جدید همکاری خبر داده است.
  هرگز به بازار اعتماد نکنید

  Smooth Markets Do Not Make Good Traders
 5. 12 کاربر از پست مفید burix سپاس کرده اند .


 6. #4

  تاریخ عضویت
  اردیبهشت ۱۳۹۱
  شماره عضویت
  185
  عنوان کاربر
  کاربر سایت
  میانگین پست در روز
  0.04
  نوشته ها
  81
  لایک کرده
  34
  لایک شده
  28
  سپاس ها
  131
  سپاس شده 397 در 67 پست
  ميزان امتياز
  1124
  Array
  جلیلی در بغداد
  اعلام دستور کار نشست1+5/ امیدواریم اجلاس بغداد شروع دوره جدید باشد

  جلیلی دستور کار مذاکرات با ١+٥ را گفتگو برای همکاری اعلام کرد و گفت: از انجا که بنای این گفتگوها بر همکاری است مذاکرات ٧ کشور موضوعات منطقه ای بین المللی و هسته ای را در بر خواهد گرفت وامیدواریم شروعی برای یک دوره جدید باشد.
   به گزارش خبرگزاری مهر،دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران که غروب روز سه شنبه در محل مجلس اعلای اسلامی عراق با سید عمار حکیم رئیس و جمعی دیگر از أعضای ان ملاقات کرده بود تأکید کرد ما حس می کنیم اکنون غربی ها خودشان هم دریافته اند که زمان برای راهبرد فشار به پایان رسیده چرا  که در تمام سال های گذشته کاری نمانده که آنها بتوانند علیه ملت ایران انجام بدهند و از انجام آن خودداری کرده باشند.
  جلیلی با اشاره به برگزاری مذاکرات ایران و ١+٥ در بغداد این امر را نشانه قرار گرفتن عراق در مرحله ای کاملا جدید دانست که در ان این کشور می تواند نقشی مهم در حل مسائل منطقه ای و بین المللی ایفا کند.
  جلیلی دستور کار مذاکرات با ١+٥ را گفتگو برای همکاری اعلام کرد و گفت: از انجا که بنای این گفتگوها بر همکاری است مذاکرات ٧ کشور موضوعات منطقه ای بین المللی و هسته ای را در بر خواهد  گرفت وامیدواریم شروعی برای یک دوره جدید باشد.
  دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در بخش دیگری از سخنانش خطاب به رییس مجلس اعلای اسلامی عراق گفت: ظرفیت هایی که امروز برای ملت های ما و شما فرآهم شده محصول رنج های بسیاری است که ملت های دو کشور کشیده اند و اکنون که این موضوع به بار نشسته باید از محصول کنونی ان حداکثر استفاده  را از برد.
  جلیلی هم چنین بر ضرورت تقویت وحدت ملی در عراق تأکید کرد و ان را سبب تقویت و برجسته تر شدن هر جه بیشتر نقش و جایگاه منطقه ای و بین المللی عراق دانست.
  عمار حکیم نیز در این دیدار میزبانی مذاکرات ایران و 1+5 را یک رویداد مهم برای عراق خواند و ابراز امیدواری کرد که این مذاکرات نتیجه بخش باشد.

 7. 4 کاربر از پست مفید خبر خوان سپاس کرده اند .


 8. #5

  تاریخ عضویت
  خرداد ۱۳۹۱
  شماره عضویت
  292
  عنوان کاربر
  کاربر سایت
  میانگین پست در روز
  0.17
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  345
  لایک کرده
  1098
  لایک شده
  5070
  سپاس ها
  20,981
  سپاس شده 4,007 در 347 پست
  ميزان امتياز
  1401
  Array
  سلام به همهء دوستان
  خرداد ماه هميشه آبستن حوادث بزرگ، بعضآ سرنوشت ساز و عمومآ موفقيت آميز براي ايران بوده.
  15خرداد 42 ، 3خرداد 61 ، 14خرداد 68 ، 2خرداد 76 ، 22خرداد 88 ، نمونه هاي هستند از روزهاي
  خردادماه، كه حوادث تلخ وشيرين اما سرنوشت ساز براي ما ايرانيها رقم خورده.
  امروز سوم خرداد ماهه. اميدوارم يكي ديگه از روزهاي سرنوشت ساز، توام با موفقيت براي مردم كشورم باشه.
  تقارن اين روز، با اول ماه رجب رو به فال نيك ميگيرم و اميدوارم موفقيت بزرگي برامون حاصل بشه.
  به اميد روزهاي بهتر...

 9. 8 کاربر از پست مفید Ehsan سپاس کرده اند .


 10. #6

  تاریخ عضویت
  اردیبهشت ۱۳۹۱
  شماره عضویت
  286
  عنوان کاربر
  کاربر سایت
  میانگین پست در روز
  0.06
  نوشته ها
  126
  لایک کرده
  145
  لایک شده
  291
  سپاس ها
  9,811
  سپاس شده 871 در 112 پست
  ميزان امتياز
  1167
  Array
  به اعتقاد بنده جمع بندي ذيل از ميان هزاران اظهار نظري که اين روزها در مورد مذاکرات هسته اي مطرح ميشود به واقعيت نزديکتر است.
  آمريکا بدليل انتخابات پيش رو به ادامه اين روند نياز دارد .آنها سعي ميکنند بدون دادن امتياز در خور توجه ايران را وادار به ادامه اين دومينو بکنند.افزايش قيمت نفت و مواد سوختي پاشنه آشيل آنها در پي تنش بر سر برنامه هسته اي ايران بود .در حاليکه قيمت يک ليتر بنزين در اروپا به يک يورو و نود سنت رسيد بنزين ليتري يک دلار آمريکاييان را وحشت زده کرد.تيم اوباما سعي دارد تا پايان راي گيري اوضاع را کنترل کند ولي پس از آن مطابق خواسته اسراييل دوباره وارد تنش با ايران خواهد شد.
  بنا براين نبايد انتظار بيش از حدي از اين مذاکرات داشته باشيم . نه آمريکا ونه اسراييل و حتي کشورهاي حوزه خليج فارس (بخوانيد عربستان سعودي ) بدلايل گوناگون مايل به حل و فصل اين موضوع نيستند اين واقعيتي است که حتي کشورهاي اروپايي نيز تلويحا به آن اشاره کرده اند.
  ویرایش توسط dawod : پنجشنبه ۰۴ خرداد ۹۱ در ساعت ۱۲:۴۸

 11. 7 کاربر از پست مفید dawod سپاس کرده اند .


 12. #7

  تاریخ عضویت
  اردیبهشت ۱۳۹۱
  شماره عضویت
  43
  عنوان کاربر
  کاربر سایت
  میانگین پست در روز
  0.01
  نوشته ها
  24
  لایک کرده
  19
  لایک شده
  1094
  سپاس ها
  2,123
  سپاس شده 170 در 26 پست
  ميزان امتياز
  1069
  Array
  دلار 1738 تومان،ظاهراً اینگونه اجلاسها فقط به نفع دلالهای ارز تموم میشه.

 13. 7 کاربر از پست مفید rasfar سپاس کرده اند .


 14. #8

  تاریخ عضویت
  اردیبهشت ۱۳۹۱
  شماره عضویت
  185
  عنوان کاربر
  کاربر سایت
  میانگین پست در روز
  0.04
  نوشته ها
  81
  لایک کرده
  34
  لایک شده
  28
  سپاس ها
  131
  سپاس شده 397 در 67 پست
  ميزان امتياز
  1124
  Array
  گفتگوهای هسته ای به دور سوم کشید
  مسکو ،مقصد بعدی ایران و 5+1 در خرداد

  با پایان یافتن مذاکرات دو روزه ایران با پنج عضو دایم شورای امنیت و کشور آلمان در بغداد،دوطرف با تداوم گفتگو ها  توافق کردند.
  به گزارش بورس نیوز ،دقایقی پیش کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با حضور در جمع خبرنگاران از ادامه گفتگو ها در مسکو پایتخت کشور روسیه طی روزهای 29 و 30 خرداد ماه جاری خبر داد و گفت:ما از ایران انتظار داریم قدم های مشخص در مورد ایجاد اعتماد را بردارد.
  وی که تلاش  می کرد درانتخاب کلمات جانب احتیاط را رعایت نماید،عنوان کرد:گفتگو ها نشان از پیشرفت داشته ولی با این همه تفاوت های بنیادین میان دو طرف وجود دارد.
  ایرانی ها پذیرفتند در مورد نکات با اهمیت صحبت کرده و آنچه ما انجام دادیم این بود که روشن کنیم چه چیزهایی  را می خواهیم در ازای غنی سازی اورانیوم بدهیم.
  ما پروسه را تعریف کردیم و سعی بر اعتماد سازی شد.به دنبال پیدا کردن زمینه های مشترک هستیم و چشم اندازها را مشخص کردیم.
  کاترین اشتون افزود:در راستای توافقات استانبول در مورد غنی سازی 20 درصد صحبت کردیم و ایران نیز یک طرح پنج ماده ای  ارایه و از حق تقدم استفاده از اورانیوم تاکید کرد.
  گروه 5+1 بر حل سریع نگرانی های هسته ای مصمم و به دنبال اجراشدن قطعنامه های شورای امنیت و آژانس انرژی اتمی هستند.
  دو طرف مصمم هستند به رغم تفاوت های بنیادین ،مذاکرات را بر اساس برنامه های گام به گام ادامه دهند.
  دبیر شورای امنیت ملی ایران نیز با اشاره به فشرده بودن این دور از گفتگوها از ناتمام ماندن آن خبر داد و گفت:ایران پیشنهاد هایی در این مذاکرات داشت و دو طرف توافق کردند مسایل خود را به صورت شفاف و صریح اعلام کنند.
  سعید جلیلی نشست بغداد را فرصتی برای آشنایی بیشتر و بهتر دو طرف با دید گاههای یکدیگر اعلام کرد و افزود:ایران همانند سه سال قبل بسته پیشنهادی را ارایه کرد و معتقد است ظرفیت های وجود در آن می تواند به صلح و ثبات بین المللی کمک کند.
  وی افزود:در استانبول بر اساس دو محور هسته ای و غیر هسته ای ،توافق و طرفین موضوعات مورد علاقه را اعلام کردند.یکی از این موضوعات احترام به حقوق بحرین مبتنی بر آرای مردمی بود.در زمینه غیر هسته ای نیز طرف مقابل با دزدی دریایی و امنیت آبراه ها و دیگری مبارزه با حمل مواد مخدر پیشنهاد هایی دادند.اما در مورد هسته ای برای موضوع همکاری پیشنهاد های جدی داشتیم.
  جلیلی گفت:ایران مطابق با تکالیف خود در NPTعمل می کند و همانطور بر دفاع از حقوق خود و دیگر اعضا تاکید دارد.بنابراین  بر حق خود در استفاده از چرخه سوخت و غنی سازی اورانیوم برای مصارف صلح آمیز هسته ای تاکید داریم.
  موضوع جلب اعتماد و اعتقاد بر موفقیت گفتگوها به شرط تخریبی نبودن مسیرها نکته دیگری بود که وی به آن اشاره و افزود:دو طرف نظر خود را اعلام و قرار شد در مسکو اجلاس دیگری را داشته باشند.در این فاصله کارشناسان هر دو گروه با یکدیگر گفتگو و مسایل را در دور بعدی مذاکرات  پیش خواهند برد.
  به گزارش بورس نیوز در گفتگوهای بغداد،تعطیلی سایت فردو در حوالی استان قم،توقف و تحویل اورانیوم غنی سازی شده 20 درصدی به اروپا و تعلیق کلیه فعالیت های غنی سازی اورانیوم با هر درصدی از سوی گروه 5+1 به گروه ایرانی پیشنهاد و در ازای آن عدم وضع تحریم های بیشتر،ارایه قطعات مورد نیاز هواپیماهای مسافری و افزایش سطح ایمنی نیروگاه هسته ای بوشهر وعده داده شده بود.
  مذاکرات هسته ای ایران در حالی ادامه دارد که معامله گران بورس تهران طی روزهای  اخیر با خوشبینی به نتایج دور دوم گفتگو ها در بغداد،اوج گیری نماگرهای بازار سهام پس از توافق دو طرف را انتظار داشتند.

 15. 4 کاربر از پست مفید خبر خوان سپاس کرده اند .


 16. #9

  تاریخ عضویت
  اردیبهشت ۱۳۹۱
  شماره عضویت
  281
  عنوان کاربر
  مدیر انجمن
  میانگین پست در روز
  0.53
  نوشته ها
  1,091
  لایک کرده
  2570
  لایک شده
  176
  سپاس ها
  26,680
  سپاس شده 20,525 در 3,434 پست
  ميزان امتياز
  2241
  Array
  به گزارش فارس، "یوکیو آمانو" مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی جدیدترین گزارش خود درباره برنامه هسته‌ای را امروز جمعه منتشر کرد.این گزارش شامل بخش‌هایی چون شفاف‌سازی موضوعات حل نشده، تاسیسات اعلام شده بر اساس توافق پادمانی ایران و موضوعات مرتبط با غنی سازی است.

 17. 5 کاربر از پست مفید mohseni1353 سپاس کرده اند .


 18. #10

  تاریخ عضویت
  اردیبهشت ۱۳۹۱
  شماره عضویت
  224
  عنوان کاربر
  کاربر سایت
  میانگین پست در روز
  0.16
  نوشته ها
  334
  لایک کرده
  168
  لایک شده
  104
  سپاس ها
  816
  سپاس شده 2,232 در 327 پست
  ميزان امتياز
  1386
  Array
  گزارش آمانو و واكنش سفیر ایران در آژانس؛
  سلطانیه : گزارش تازه نشان از صلح آمیز بودن فعالیت های ایران دارد

  وین - لحظاتی پس از آنكه مدیركل آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارش جدید خود بار دیگر تاكید كرد كه فعالیت های هسته ای ایران انحرافی نداشته است؛ علی اصغر سلطانیه سفیر ایران در آژانس نیز گفت كه گزارش جدید مدیركل سندی دیگر از صلح آمیز بودن فعالیت های هسته ای ایران است.
  1391/03/06 - 00:54

  به گزارش ایرنا، گزارش جدید 'یوكیو آمانو' مدیركل آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره فعالیت های صلح آمیز هسته ای ایران جمعه شب منتشر شد و در اختیار اعضای شورای حكام آژانس قرار گرفت.

  آمانو در گزارش خود تصریح كرد: آژانس نداشتن انحراف در فعالیتهای هسته ای اعلام شده ایران را كه تحت نظارت قرار داد، تایید می كند.

  مدیركل آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارش خود افزود: بدون شك پیشرفتهایی در خصوص راهكار شفاف سازی در مواردی كه در گزارش نوامبر 2011 توسط مدیر كل آژانس آمده بود، صورت گرفته است.

  آمانو در عین حال در گزارش خود از تهران دعوت كرده است كه توافق نهایی درباره راهكار مذكور را همانطور كه با 'سعید جلیلی' دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در بیست و یكم ماه مه 2012 در تهران مورد توافق قرار گرفت، تسریع بخشد.

  ** سلطانیه: گزارش آمانو ، نظارت آژانس بر ایران را می رساند

  علی اصغر سلطانیه سفیر و نماینده دایم جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی در واكنش به این گزارش گفت: گزارش جدید آمانو ، سندی دیگر از صلح آمیز بودن فعالیت های هسته ای و موفقیت های كشورمان در زمینه تكنولوژی هسته ای به خصوص غنی سازی و همكاری كامل با آژانس است.

  سلطانیه افزود: گزارش 11 صفحه ای مدیركل آژانس به شورای حكام و ارائه گزارشی كامل از بازرسی های صورت گرفته از 16مركز هسته ای و 10مركز جانبی آن، حكایت از نظارت كامل آژانس بر فعالیتهای صلح آمیز هسته ای جمهوری اسلامی ایران دارد.

  وی در ادامه ، با اشاره سفر اخیر آمانو به تهران و دیدار با مقامات ایرانی، این دیدارها را یكی از اثر گذارترین رویه های جمهوری اسلامی در چارچوب شفاف سازی و اعتمادسازی كشورمان در قبال آژانس توصیف كرد.

  سفیر ایران در آژانس اعلام كرد:تاكنون شش هزار و 197كیلو اورانیوم با غنای تا 5 درصد و نیز 145.6(صدو چهل و پنج ممیز شش)كیلو اورانیوم تا غنای 20درصد زیر نظارت كامل آژانس تولید شده كه این نشان از موفقیت كشورمان در غنی سازی اورانیوم دارد.

  نشست آتی شورای حكام آژانس بین المللی انرژی اتمی چهارم ژوئن (15 خردادماه) در وین آغاز می شود و بررسی گزارش جدید آمانو درباره ایران یكی از موضوع های در دستور كار آن خواهد بود.

 19. 5 کاربر از پست مفید اشکان2010 سپاس کرده اند .


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •